Generic filters
Exact matches only
Menu
Produkty
Blog

Generic filters
Exact matches only

Zawartość soku w soku – uzupełnienie

Dariusz Młynarski

12 lipca 2007

W artykule zatytułowanym „Rzecz o sokach owocowych ” pisałem o tym że dzięki istniejącej luce prawnej, producent soku owocowego może użyć określenia „czysty sok…” lub „100% sok z…” dla produktu, który zawiera nie mniej niż 12% soku owocowego.

Kupiłem niedawno w dobrym sklepie spożywczym sok z Noni, na którym jest dużymi literami napisane „100% soku z NONI!”. Sok był stosunkowo tani, więc nie spodziewałem się rewelacji, jednak preparat nie miał w składzie cukru ani konserwantów, więc postanowiłem sprawdzić co jest wart.
Nieco później kupiłem{reg} inny sok z Noni, pochodzący z innego źródła, na którym również napisano „zawartość czystego soku NONI 100%”.
Ciekawy był wynik porównania obydwu preparatów.

Który sok?
Sok pierwszy – ze sklepu spożywczego Sok drugi – sprzedaż bezpośednia
KolorBrązowy, klarownyCiemny brązowy, nieprzejrzysty
KonsystencjaWodnisty, klarowny, bez zawiesinyGesty, z zawiesiną
SmakCierpki smak owocu NoniPodobny, ale bardziej intensywny
CenaOkoło 60 zł za litrOkoło 90 zł za litr

Nawet pobieżne oględziny pokazały, że drugi sok ma nieporównywalnie większą „zawartość soku w soku”. Jego jakość, a tym samym wartość dla zdrowia jest tym samym prawdopodobnie znacznie większa. Potwierdza się również pogląd, że cena i jakość są ze sobą mocno powiązane.
No i jeszcze raz przypomnę – obydwa produkty mają na etykiecie informację, że jest to 100% czystego soku z Noni… {/reg}{pub}{loadposition register}{/pub}

Generic filters
Exact matches only

0
Produkty w koszyku