Soda oczyszczona to substancja tania, łatwa do pozyskania i niezwykle uniwersalna. Opisana po niżej metoda jest znana od wieków i jest opisana wielokrotnie na setkach stron internetowych. Piszę o tym zainspirowany efektem jaki mnie samego zaskoczył oraz faktem, że NIKT z moich znajomych tego nie robi – a warto.

Jestem facetem, co oznacza, że moja wiedza na temat maseczek, peelingów, zabiegów upiększających etc. jest dość ograniczona. Odróżniam jednak peeling od monitoringu, posiadam też nieco wyobraźni i dlatego uważam, że mogę Wam coś doradzić w kwestii oczyszczania skóry. Skupię się tu jednak na aspektach ogólnozdrowotnych oczyszczania skóry, gdyż jako facet mniejsze znaczenie przywiązuję do jednej zmarszczki mniej lub więcej :)

Dlaczego oczyszczanie skóry jest ważne?

Skóra to Twój największy organ. Jest ważne aby była ładna i gładka, ale równie ważne jest, że przez skórę Twój organizm wymienia z otoczeniem różne substancje.

Z jednej strony, skóra jest największym organem wydalniczym – wraz z potem organizm wydala toksyny, odpady metaboliczne i nadmiar wody. Funkcja oczyszczająca jest bardzo ważna – warto zadbać, aby skóra mogła robić to skutecznie. W tym punkcie chodzi tu o ogólną czystość, brak przeszkód w postaci brudu, pozostałości kosmetyków i makijażu oraz drożne pory skóry.

Z drugiej strony, przez skórę organizm wchłania różne substancje. Poprzez skórę mogą wchłaniać się  substancje potrzebne organizmowi, stąd obecność substancji odżywczych w kosmetykach. Istnieją również suplementy diety służące do smarowania na skórze, z których organizm wchłania witaminy transdermalnie.

Ale przez skórę również wchłaniają się substancje, z którymi, wierz mi, nie chcesz mieć do czynienia. Głównym ich źródłem jest wszechobecna chemia – środki czystości oraz kosmetyki, którymi świadomie smarujesz swoją skórę najczęściej nie mając bladego pojęcia, co czynisz.

Co może znaleźć się w kosmetykach, a co tym samym wchłania Twój organizm i czym to może grozić – o tym innym razem.

Zaś w kwestii oczyszczania skóry – zwykła soda oczyszczona dostępna wszędzie za 1.50 zł daje lepsze efekty niż użycie drogich kosmetyków oczyszczających – spróbuj!

Soda oczyszczona i trochę alkoholu – skuteczne sprzątanie skóry

Na codzień oczywiście wodą i mydłem :) Ale od czasu do czasu warto zrobić coś jeszcze. W tym miejscu narażę się producentom różnych oczyszczających maseczek i peelingów, ale mam to w… Ważne, by zrobić to skutecznie.

Aby skutecznie posprzątać Twój największy organ potrzebujesz dwóch komponentów dostępnych w sklepie spożywczym na Twoim osiedlu (dobór marek przypadkowy).

Soda oczyszczona dowolnej marki. Cena - jakieś 1,50 zł. Soda oczyszczona dowolnej marki. Cena – 1.50 zł. Warto od razu kupić kilka opakowań, bo nie będzie to ostatni Twój zabieg tego typu.

WódkaPół litra czystej wódki dowolnej marki. Mój wybór to po prostu najtańsza wódka w sklepie. Pół litra wystarczy w tym wypadku na kilka miesięcy

Oto, co robisz dalej:

  • Do szklanego słoika wsypujesz sodę oczyszczoną
  • Wlewasz wódkę.
  • Mieszasz dokładnie.  Proporcje ilościowe powinny być takie, by wyszła z tego w miarę gęsta, ale jeszcze półpłynna masa.
  • Sprawdź na niewielkim kawałku wrażliwej skóry, czy nie będzie piekło po nałożeniu na skórę. Jeśli piecze, bo Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, rozcieńcz masę czystą wodą.

Podczas najbliższego prysznicu:

  • Biorąc prysznic najpierw umyj się zwyczajnie mydłem i spłukaj dokładnie.
  • Potem umyj ciało jeszcze raz mieszaniną sody i alkoholu. Wcieraj delikatnie masę w skórę, umyj nią twarz, szyję, całe ciało.
  • Spłucz dokładnie. Bardzo dokładnie, ponieważ soda, mając zasadowy odczyn może być drażniąca jeśli zostanie na skórze.

Pozostałą w słoiku mieszaninę sody i alkoholu możesz przechowywać dowolnie długo.

Wierz mi, albo nie – NIE WIERZ mi, tylko sprawdź: tak czystej skóry jak po opisanym zabiegu nie miałeś (miałaś) od czasu wyjścia z brzucha swojej mamy – albowiem krótko potem Twoja skóra zaczęła mieć kontakty  z tak zwanymi kosmetykami myjącymi. Efekt uboczny – od tej pory zaczniesz oszczędzać na oczyszczających maseczkach i peelingach :)

Dobór kosmetyków

W tym artykule najważniejsze jest samo OCZYSZCZANIE. Każdy jednak używa jakiegoś kosmetyku dla swojej skóry, warto zatem wspomnieć o tym w kilku słowach.

Kosmetyki popularne, szczególnie tanie, często zawierają długą listę chemikaliów. Używasz kosmetyków po to, by sobie pomóc – zadbaj zatem o to, aby to, czym się smarujesz było:

  1. bezpieczne i nieszkodliwe
  2. naprawdę wartościowe

Ze swej strony polecam jeden z odżywczych kosmeceutyków opartych na peptydach marki LARENS.

Na to – ulubiony krem i balsam do ciała. Również polecam kremy i balsamy z tej samej serii dla maksymalnego efektu.

Jeśli jesteś facetem – użyj Larens Men After Shave – to będzie Twój ostatni krem po goleniu w życiu. Nie sugeruj się nazwą – używaj go także, jeśli się nie golisz.

Efekt po raz kolejny Cię zaskoczy.

O innych zastosowaniach sody oczyszczonej możesz przeczytać tutaj.

0
Produkty w koszyku

Zaloguj się na swoje konto