Soda oczyszczona – prosta metoda na skuteczne oczyszczanie skóry

Dariusz Młynarski - nowy wpis o mikrokrążenie

Dariusz Młynarski

21 października 2013

Soda oczyszczona to substancja tania, łatwa do pozyskania i niezwykle uniwersalna. Opisana po niżej metoda jest znana od wieków i jest opisana wielokrotnie na setkach stron internetowych. Piszę o tym zainspirowany efektem jaki mnie samego zaskoczył oraz faktem, że NIKT z moich znajomych tego nie robi – a warto.

Jestem facetem, co oznacza, że moja wiedza na temat maseczek, peelingów, zabiegów upiększających etc. jest dość ograniczona. Odróżniam jednak peeling od monitoringu, posiadam też nieco wyobraźni i dlatego uważam, że mogę Wam coś doradzić w kwestii oczyszczania skóry. Skupię się tu jednak na aspektach ogólnozdrowotnych oczyszczania skóry, gdyż jako facet mniejsze znaczenie przywiązuję do jednej zmarszczki mniej lub więcej 🙂

Dlaczego oczyszczanie skóry jest ważne?

Skóra to Twój największy organ. Jest ważne aby była ładna i gładka, ale równie ważne jest, że przez skórę Twój organizm wymienia z otoczeniem różne substancje.

Z jednej strony, skóra jest największym organem wydalniczym – wraz z potem organizm wydala toksyny, odpady metaboliczne i nadmiar wody. Funkcja oczyszczająca jest bardzo ważna – warto zadbać, aby skóra mogła robić to skutecznie. W tym punkcie chodzi tu o ogólną czystość, brak przeszkód w postaci brudu, pozostałości kosmetyków i makijażu oraz drożne pory skóry.

Z drugiej strony, przez skórę organizm wchłania różne substancje. Poprzez skórę mogą wchłaniać się  substancje potrzebne organizmowi, stąd obecność substancji odżywczych w kosmetykach. Istnieją również suplementy diety służące do smarowania na skórze, z których organizm wchłania witaminy transdermalnie.

Ale przez skórę również wchłaniają się substancje, z którymi, wierz mi, nie chcesz mieć do czynienia. Głównym ich źródłem jest wszechobecna chemia – środki czystości oraz kosmetyki, którymi świadomie smarujesz swoją skórę najczęściej nie mając bladego pojęcia, co czynisz.
Co może znaleźć się w kosmetykach, a co tym samym wchłania Twój organizm i czym to może grozić – o tym innym razem.

Zaś w kwestii oczyszczania skóry – zwykła soda oczyszczona dostępna wszędzie za 1.50 zł daje lepsze efekty niż użycie drogich kosmetyków oczyszczających – spróbuj!

Soda oczyszczona i trochę alkoholu – skuteczne sprzątanie skóry

Na codzień oczywiście wodą i mydłem 🙂 Ale od czasu do czasu warto zrobić coś jeszcze. W tym miejscu narażę się producentom różnych oczyszczających maseczek i peelingów, ale mam to w… Ważne, by zrobić to skutecznie.

Aby skutecznie posprzątać Twój największy organ potrzebujesz dwóch komponentów dostępnych w sklepie spożywczym na Twoim osiedlu (dobór marek przypadkowy).

Soda oczyszczona dowolnej marki. Cena – jakieś 1,50 zł.
Wódka – jakakolwiek, może być najtańsza jaką znajdziesz.

Oto, co robisz dalej:

  • Do szklanego słoika wsypujesz sodę oczyszczoną
  • Wlewasz wódkę.
  • Mieszasz dokładnie.  Proporcje ilościowe powinny być takie, by wyszła z tego w miarę gęsta, ale jeszcze półpłynna masa.
  • Sprawdź na niewielkim kawałku wrażliwej skóry, czy nie będzie piekło po nałożeniu na skórę. Jeśli piecze, bo Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, rozcieńcz masę czystą wodą.

Podczas najbliższego prysznicu:

  • Biorąc prysznic najpierw umyj się zwyczajnie mydłem i spłukaj dokładnie.
  • Potem umyj ciało jeszcze raz mieszaniną sody i alkoholu. Wcieraj delikatnie masę w skórę, umyj nią twarz, szyję, całe ciało.
  • Spłucz dokładnie. Bardzo dokładnie, ponieważ soda, mając zasadowy odczyn może być drażniąca jeśli zostanie na skórze.

Pozostałą w słoiku mieszaninę sody i alkoholu możesz przechowywać dowolnie długo.

Wierz mi, albo nie – NIE WIERZ mi, tylko sprawdź: tak czystej skóry jak po opisanym zabiegu nie miałeś (miałaś) od czasu wyjścia z brzucha swojej mamy – albowiem krótko potem Twoja skóra zaczęła mieć kontakty  z tak zwanymi kosmetykami myjącymi. Efekt uboczny – od tej pory zaczniesz oszczędzać na oczyszczających maseczkach i peelingach 🙂

Dobór kosmetyków

W tym artykule najważniejsze jest samo OCZYSZCZANIE. Każdy jednak używa jakiegoś kosmetyku dla swojej skóry, warto zatem wspomnieć o tym w kilku słowach.

Kosmetyki popularne, szczególnie tanie, często zawierają długą listę chemikaliów. Używasz kosmetyków po to, by sobie pomóc – zadbaj zatem o to, aby to, czym się smarujesz było:

  1. bezpieczne i nieszkodliwe
  2. naprawdę wartościowe

Ze swej strony polecam jeden z odżywczych kosmeceutyków opartych na peptydach marki LARENS.

Na to – ulubiony krem i balsam do ciała. Również polecam kremy i balsamy z tej samej serii dla maksymalnego efektu.

Jeśli jesteś facetem – użyj Larens Men After Shave – to będzie Twój ostatni krem po goleniu w życiu. Nie sugeruj się nazwą – używaj go także, jeśli się nie golisz.

Efekt po raz kolejny Cię zaskoczy. O innych zastosowaniach sody oczyszczonej możesz przeczytać tutaj.

Dariusz Młynarski

Cześć! Jestem przedsiębiorcą, sprzedaję skuteczne produkty dla zdrowia i urody i pomagam budować biznesy w naszej branży. Dzielę się tym, co działa!

Inne wpisy z tej kategorii

7 korzyści zażywania kolagenu + sposoby na pobudzenie jego syntezy

7 korzyści zażywania kolagenu + sposoby na pobudzenie jego syntezy

Świetną robotę wykonał pan Marek Skoczylas, autor książki "Zneutralizuj chemię z pożywienia i odzyskaj zdrowie" (książka dostępna tutaj). Pan Marek prowadzi również kanał na Youtube, gdzie znaleźliśmy piękne podsumowanie tego, co warto wiedzieć na temat kolagenu....

Dlaczego maska Bio Renew działa

Dlaczego maska Bio Renew działa

Kiedy potrzebujesz szybkiego i radykalnego "odmłodzenia" - wybierz maskę kosmetyczną. Maski są tworzone właśnie po to, aby dać spektakularne efekty szybko - kilkanaście minut relaksującego seansu daje niejednokrotnie większe efekty niż profesjonalny zabieg w gabinecie...

Odmłodzenie w 20 minut – test Larens Bio Renew Mask

Odmłodzenie w 20 minut – test Larens Bio Renew Mask

Czasami chodzi o to, by błyskawicznie poprawić sobie wygląd, nawilżyć skórę i wygładzić ją. Z pomocą przychodzi „kosmetyka natychmiastowa” oferująca środki stworzone, by w kilkanaście minut znacząco poprawić wygląd. Ich działanie rzeczywiście widać natychmiast, jednak...

O peptydach mówi autor patentu, prof. Andrzej Frydrychowski

O peptydach mówi autor patentu, prof. Andrzej Frydrychowski

Peptydy, to według świeżych naukowych doniesień, potężna broń przeciwko procesom starzenia. Wszak, w całym tym dbaniu o zdrowie, do tego rzecz się sprowadza - do hamowania procesów starzenia. Peptydy kolagenu rybiego to najbardziej wartościowe z peptydów. Mówiąc o...

O witaminie C konkretnie, praktycznie i bez ściemy

O witaminie C konkretnie, praktycznie i bez ściemy

Dlaczego akurat PIES został użyty jako ilustracja artykułu o witaminie C? Dlatego, że widoczny na zdjęciu Golden Retriever, nawet gdy leży pod stołem w mieszkaniu, sam wytwarza z pożywienia witaminę C w ilości nawet kilku gramów na dobę. Taki Golden Retriever waży...

Woda – wielka tajemnica: dziękuję!

Woda – wielka tajemnica: dziękuję!

Woda jest najpowszechniej występującą substancją na Ziemi. Naturalne jest, że jej jakość ma wpływ na zdrowie wszystkiego, co żyje. Tak się złożyło, że z tematem wody mam kontakt od około 30 roku życia, gdy w naszym domu pojawił się filtr wody pitnej. Dzisiaj, po...

Koenzym Q10 – działanie, wpływ, efekty

Koenzym Q10 – działanie, wpływ, efekty

Koenzym Q10 fachowo nazywa się „ubichinon”. Angielskie słowo ubiquitous oznacza tyle co wszechobecny, istniejący wszędzie w tym samym czasie. Sugeruje to szerokie znaczenie dla organizmu. Jako jeden z koenzymów, Q10 wspomaga mitochondria w procesie przetwarzania...

Produkty w koszyku